Arhitektonski studio AB Forum, Zadar, Hrvatska
Arhitektonski studio AB Forum osnovali su Iva Letilović i Igor Pedišić 1992. godine u Zadru, Hrvatska. Od osnivanja, studio je dizajnirao brojne projekte za zgrade različitih namena: stambene, zdravstvene, hotelske, industrijske, komercijalne, školske i sakralne. Na isti način, studio je radio i mnoge urbanističke planove. Klijenti studija su jednako korporacije, privatni investitori kao i javni sektor. Dobitnici su godišnje nagrade Viktor Kovačič za najuspješnije ostvarenje u svim područjima arhitektonskog stvaralaštva (UHA) za projekat rekonstrukcije Providurove palate u Zadru. Takođe su dobitnici nagrade Vladimir Nazor za najbolje umjetničko ostvarenje u polju arhitekture koju dodjeljuje Ministarstvo kulture. Za isti projekat dodijeljena im je i Oris nagrada 2022. godine za izuzetan arhitektonski projekat. Arhitektonski studio AB pobjednik je finala arhitektonskog trijenala u Bukureštu, Architext East Centric Awards 2016. u kategoriji unutrašnjeg dizajna za Stalni postav antike Arheološkog muzeja.
Godine 2021. među kandidatima za nagradu Mies van der Rohe evropskom pandanu Pritzkera najvažnije arhitektonske nagrade na svijetu, predložen je i projekt 4 kuće za 4 brata ovog studija.
Bez obzira na veličinu i obim projekta kao i profil klijenta, svi projekti se pristupaju sa istim entuzijazmom i profesionalno se vode kroz proces razvoja, praćenja i konačne realizacije projekta.
ODILE DECQ – Studio Odile Decq
Odile Decq je francuska arhitektkinja i urbanistkinja. Prvo međunarodno priznanje dobila je 1990. godine za objekat: La Banque Populaire de l"Ouest u Renu, Francuska. Od tada, ostala je vijerna svojoj borbenoj naravi dok je istovremeno diversifikovala i radikalizovala svoja istraživanja. Osvajanje Zlatnog lava za arhitekturu tokom Venecijanskog bijenala 1996. godine naročito je priznanje za njen rani rad i neobičnu karijeru. Rad Odile materijalizuje potpuni univerzum koji obuhvata urbanizam, arhitekturu, dizajn i umjetnost.
Njen multidisciplinarni pristup nedavno je bio prepoznat osvajanjem Jane Drew nagrade 2016. godine, a počašćena je i Nagradom za životno djelo Architizer-a 2017. godine za pionirski rad, ali i za svoje angažovanje i doprinos debati o arhitekturi. 2018. godine, dobila je Počasno članstvo od Kraljevskog arhitektonskog instituta Kanade, u znak priznanja za njen izuzetan doprinos u oblasti nauke o izgradnji, dizajna i obrazovanja. Iste godine u oktobru, dobila je ECC Architecture nagradu 2018. za svoj doprinos kako kao arhitekta tako i kao edukator, a u novembru Počasno članstvo od Kraljevskog instituta arhitekata Irske. Odile Decq već 25 godina predaje arhitekturu. Kao gostujući profesor radila je na prestižnim univerzitetima poput Bartletta (London), Kunstakademie (Beč & Dizeldorf), SCI-Arc (Los Anđeles, CA), Univerzitetu Kolumbija (Njujork, NY), i nedavno na Harvardovom fakultetu za dizajn (Kembridž, MA). U Parizu, Francuska, bila je direktorka École Spéciale d’Architecture (ESA) od 2007. do 2012. godine, nakon što je tamo predavala 15 godina. Nakon ovog iskustva, 2014. godine osnovala je svoju školu, koja se sada nalazi u Parizu: Institut Confluence za inovacije i kreativne strategije u arhitekturi, akreditovan od strane Kraljevskog instituta britanskih arhitekata. U 2018. godini, Odile je otvorila putujuću izložbu o radu svog studija (Horizont) u Kući umjetnosti u Ostravi (Češka) i pozvana je da kreira dve izložbe (Phantom’s Phantom; Vrijeme-Prostor-Egzistencija tokom 16. Bijenala arhitekture u Veneciji. Trenutno radi na luksuznoj stambenoj kuli u Barseloni (Diagonal); visokokvalitetnoj kancelarijskoj zgradi u Parizu (Twist); i na setu od 5 eksperimentalnih kuća u Kini (Kuća Letećeg Konja). Njeni najnoviji završeni projekti uključuju Studijsku salu (Lion, Francuska, 2017.); Le Cargo (Pariz, Francuska, 2016.); La Résidence Saint-Ange (Seyssins, Francuska, 2015.); Fangshan Tangshan Nacionalni Geopark Muzej (Nanjing, Kina, 2015.); GL Events Sedište (Lion, Francuska, 2014.); FRAC Bretagne (Rennes, Francuska, 2012.); Fantom: Restoran Opéra Garnier (Pariz, Francuska, 2011.) i Muzej savremene umjetnosti MACRO (Rim, Italija, 2010.)